İşte Htc One M9(Lar)

HTC One M9’un bir değil, iki sürüm olarak karşımıza çıkacağı, bu sürümlerden birinin parmak izi tarayıcısıyla geleceği söyleniyordu. Şimdiyse One M9’un iki sürümüne ilişkin fotoğraflar, Twitter’da anlaşıldı .
Geçen yıl emekli olduğunu ifade eden @evleaks hesabından sızdırılan görüntüde birbirine bir hayli benzeyen iki cihaz var. Sol taraftaki telefon, parmak izi tarayıcısına sahip değilken, sağ taraftakinin alt tarafında bir giriş düğmesiyle (parmak izi sensörü, muhtemelen düğmeyle bütünleşik) gelmekde olduğu görünüyor. Cihazların Apple’ın yeni telefonları iPhone Apple 6 ve 6 Plus’a benzemesi de dikkatten kaçmıyor. Şayet kendi tasarımını oluşturan HTC’nin böyle bir yol tercih etmiş olması üzücü.
Sızıntının gerçekliği hususunda kuşku uyandıran ise, bundan önce iki telefonun boyutlarının aynı olacağının söylenmiş olması. Fotoğraflarda ise karşımızda iki değişik boyutta cihaz var. Şayet boyut farkı, parmak izi tarayıcısı için ayrılan alandan kaynaklanıyor da olabilir – ekran boyutlarının aynı olma olasılığı var.
Sızıntıyı doğrulamak mümkün olmadığından HTC’nin bir sonraki amiral gemisi telefonunun bu karelerdekine benzeceğinin henüz bir garantisi yok.