Android, IOS ve Windows Phone telefonlarınız için uygulama önerileri

Sizler için yine akıllı telefonlarınıza yeni özellikler kazandırabileceğiniz uygulamalardan derlediğimiz bir liste hazırladık. Bu uygulamalar son zamanlarda mobil kullanıcılar tarafından beğeniyle takip ediliyor. Siz de mobil hayatınıza yeni renkler katmak isterseniz bu uygulamaları tercih edebilirsiniz!
Android için Offtime

Offtime bizi kendi aygıtlarımızdan koruyor. 2013 yılında öncesinde aylar boyunca uğraşılan ancak sonra başarılı bir kitle fonlaması ile sonuçlanan Offtime’ın kamu versiyonu ortaya çıktı. Bu uygulama ihtiyacımız olduğunda aygıtlarımızla aramızdaki bağı kesiyor. Başlangıç ayarları aktive olduktan sonra telefonunuzun ne yapıp yapamayacağı konusunda size yardımcı oluyor. Telefonunuzun eski bir analitik oyuncağa dönüşeceğini düşünseniz de bu durum aslında sizin böyle servisleri ne kadar takip ettiğinize ve telefonunuzu gün içinde ne kadar kapalı tuttuğunuza bağlı.
Android için Camera51

Öncelikle işe profesyonel fotoğrafçılar olmadığımızı kabul ederek başlamalıyız. Haliyle neredeyse hepimizin Camera51 gibi bir uygulamaya ihtiyacı var. Akıllı telefonlar amatör fotoğrafçıların en iyi kareleri elde etmesi için çok şey yapsa da kadraj gibi diğer fotoğraf elementlerini sağlamak için eğitimli bir göz şart. Camera51 iyi kareler yakalayabilmeniz için size bir ara yüz sunuyor. Uygulama, fotoğrafını çekmek istediğiniz yeri analiz ettikten sonra en sağlıklı poz ve odak noktasını size sunuyor. Camera51 ne yaptığınıza dair en ufak bir fikriniz olmasa bile size en güzel pozları yaratabileceğiniz ihtimalleri gösteriyor.
iOS için View Source

View Source(Kaynak Görüntüleme) bu listedeki en anlaşılır başlık. Tam 1 dolara(2,2 TL) alacağınız bu uygulama Safari’de açtığınız herhangi bir web sitedeki bilginin kaynağını size gösteriyor. iOS 8’deki hareket uzantısı sayesinde oluşturulabilen View Source adlı uygulama şaşırtıcı bir şekilde iOS’de yoktu. Son güncellemeyle daha iyi bir performans için line-wrapping ve başka özellikler de eklendi.
İOS için Manual

Camera51 kamera konusunda eğitimli olmayanlar içinse Manual uygulaması tam olarak bu kümede yer almayanlar için tasarlanmış karmakarışık bir uygulama. iOS 8’e kadar Apple iPhone’un yüksek potansiyelli kamerasının içine hiç bir geliştiricinin dokunmasına izin vermemişti. Şimdi ise durumlar farklı, Apple’ın yeni yazılım sürümü nihayet üçüncü şahıs geliştiricileri kucaklıyor. Manual, iPhone’un yeni fotoğraf geleceğine adım atmasını sağlayan ilk kamera uygulaması. ISO, diyafram açıklığı, beyazlık dengesi gibi DSLR ayarlarını yapabildiğiniz Manual aynı zamanda başka uygulamaların da habercisi.
Windows Phone için Poki

Bu yılın başında Windows Phone’dan Poki’yi bu yılın en başarılı uygulaması olarak belirlemiştik. Ama ikinci versiyonuyla daha iyisinin olabildiğini gördük. Yenilenmiş ara yüzü bu uygulamayı çok daha öğretici bir hale getirmiş. Tabii ödeme modeli de çok daha avantajlı. Tam 2 dolara(4,3 TL) uygulama, kapalı olduğunda bile arka planda senkronize olabiliyor, kendi kendini güncelleyebiliyor.
Windows Phone için Flipboard

Flipboard uygulamasını Windows Phone’da bulabileceğimizi uzun süredir biliyorduk. Haber okumayı sevenler bu uygulamayı sadece Windows Phone’a özel olan tasarımı ile kullanabilirler. Bu uygulamanın en garip yanı isminde geçen ‘flip’(çevirme) in diğer tüm işletim sistemlerinin aksine burada olmaması. Her ne kadar anlaşmaya aykırı olsa da bu uygulamanın tamamen ücretsiz olduğunu görebilirsiniz.